Turystyczna wycieczka rowerowa na Mazurach

Dzisiejszy pęd życia, stres, nadmiar obowiązków i ciągła gonitwa między domem a pracą, a za mało czasu na sen to chleb powszedni większości z nas. Brakuje nam czasu na odpoczynek, spokojne posiłki, rozmowy w gronie rodziny i inne tak ważne dla każdego człowieka sprawy. Taki obrót spraw bardzo mocno zmobilizował mojego brata do pewnych radykalnych kroków.

Biznes na wycieczkach rowerowych na Mazurach

wycieczki rowerowe na mazurachMarek pracuje w Warszawie od kilku lat. Założył rodzinę, dla której wciąż nie ma czasu, bo z pracy wraca po 18 zmęczony i często z niedokończonymi zadaniami. Postanowił diametralnie zmienić swoje życie, żeby miał czas żyć. Sprzedał mieszkanie w Warszawie i wraz z rodziną wynajęli mały dom na mazurskiej wsi. Brzmi sielankowo. Jednak dojazdy do warszawskiej firmy nie wchodziły w grę, a pieniądze na utrzymanie rodziny były konieczne. Marek zaczął więc organizować wycieczki piesze po pobliskich lasach, potem rowerowe. Był po technikum leśniczym, znał więc mnóstwo roślin i życie lasów. Turyście coraz chętniej zbierali się na wycieczki rowerowe na mazurach zorganizowanych atrakcji jest niewiele, więc było to coś nowego. Takie wypady pozwalały przyjezdnym poznać okolicę, aktywnie odpocząć i pobyć na łonie natury. Każdy dysponował swoim rowerem lub można było je wypożyczyć. Z czasem działalność przekształciła się w zarabiającą i dobrze prosperującą firmę organizującą atrakcje turystyczne. Podstawą były cały czas wycieczki rowerowe z przewodnikiem. Nieraz organizowano chody nordic walking czy krótsze spacery dla seniorów.

Brat odżył, wiodąc taki tryb życia. Codzienne rowerowe wypady dawały mu mnóstwo energii i zachowywały go w zdrowiu fizycznym i psychicznym. Biznes przynosił z czasem zyski. Po dłuższym czasie zainwestował więc w rowery do wypożyczania i innych przewodników wycieczek. To jedyny taki region na Mazurach, gdzie można skorzystać ze zorganizowanej wycieczki rowerowej z przewodnikiem po lasach.