Uchwyt do telefonu

W dzisiejszych czasach nieodłącznym dla nas elementem jest smartfon. W naszym aucie może on posłużyć nam jako nawigacja, narzędzie do odtwarzania ulubionej muzyki lub do odbierania i wykonywania połączeń. Jednak żeby z niego korzystać powinniśmy zadbać o bezpieczeństwo. Takim prostym rozwiązaniem może być uchwyt do telefonu. Jaki wybrać?

Wybór samochodowego uchwytu na telefon

dobry uchwyt do telefonuPodczas wyboru powinniśmy zwracać uwagę na kilka istotnych elementów. Pierwszym z nich jest jakość. Musimy pamiętać, że im lepsza tym urządzenie będzie bardziej bezpieczne, a trwałość takiego uchwytu dłuższa. Plastikowe prowadnice i zębatki szybko się wyrobią, a gumowe i piankowe wykończenia wytrą się w ekspresowym tempie co może powodować wypadanie telefonu w trakcie jazdy. Dobry uchwyt do telefonu powinien umożliwiać ruch w każdym kierunku, tak aby można było odpowiednio ustawić pozycję wyświetlacza. Ważny jest również sposób mocowania uchwytu. Są takie, które mocuje się do szyby przy pomocy przyssawki. Dzięki temu mamy swobodę spoglądania na ekran. Nie musimy zbytnio odrywać wzroku od drogi. Szczególnie to rozwiązanie sprawdza się w momencie kiedy często korzystamy z nawigacji GPS. Taki uchwyt jest łatwy w montażu i demontażu. Drugim rodzajem jest uchwyt, który mocowany jest do kratki nawiewu. Dzięki niemu mamy łatwy dostęp do urządzenia i nie ogranicza nam on widoczności. Ostatnio popularne stały się uchwyty magnetyczne. Składają się one z kulistego uchwytu i niewielkiego, ale niezwykle mocnego magnesu, który przyczepia się do telefonu. Dzięki niemu możemy umieścić nasz smartfon w dowolnym miejscu w aucie. Wybór jest duży, a rodzaj uchwytu powinniśmy dobierać przede wszystkim do własnych preferencji.

Wszystkie uchwyty powinny przed wszystkim zapewniać bezpieczeństwo użytkowania. Taki uchwyt musi również gwarantować nam wygodny dostęp do zamocowanego urządzenia. Dzięki szerokiemu wyborowi możemy indywidualnie dobrać sposób mocowania oraz jego wygląd. Pozostawienie naszego telefonu we wnęce, przy skrzyni biegów czy też na desce rozdzielczej nie jest dobrym pomysłem. Niezabezpieczony może wyrządzić krzywdę zarówno nam jak i pasażerom.