W jaki sposób zwiększyć ilość lajków na Instagramie?

Wiele osób szukających sposobów na zwiększenie polubień pod postami na instagramie nie przekracza nawet stu serduszek pod zdjęciem mimo, że jest ono estetyczne, dobrej jakości, a hashtagi wydawałoby się dobrane optymalnie. Czym to jest spowodowane i jak skutecznie zmienić ten stan rzeczy?

Większa ilość serduszek na ig

jak zdobywać lajki na instagramieCo wpływa na to, że mimo wstawiania dobrych jakościowo zdjęć i doboru odpowiednich hashtagów pod względem ich wielkości nasze zdjęcia nie przykuwają na tyle dużej uwagi, aby zdobyć chociaż te sto lajków? W większości przypadków odpowiedzialny jest tutaj instagram, który promuje zdjęcia cieszące się dużym zainteresowaniem, czyli nie tylko polubieniami, ale również innymi reakcjami, jak zapisywanie zdjęć, wysyłanie ich w wiadomości, czy komentowanie. Sprawia to, że ciężko nam się przebić przez tak dużą ilość popularnych kont, ale nie jest to niemożliwe. Sposób na to, jak zdobywać lajki na instagramie jest stosunkowo prosty. W pierwszej kolejności warto przede wszystkim udostępnić nasze zdjęcie w relacji, aby poinformować obserwatorów o dodanym poście. Instagram bowiem już od dłuższego czasu nie pokazuje na głównej stronie zdjęć chronologicznie, lecz wyświetla nam przede wszystkim posty tych kont, które najczęściej lajkujemy i komentujemy. Każdy z nas obserwuje wiele kont rozrywkowych, które często lajkujemy, czy wysyłamy ich zdjęcia w wiadomości znajomym, jak to ma miejsce w przypadku memów. Może zatem zdarzyć się tak, że nasza fotka w ogóle nie zostanie wyświetlona.

Ponadto warto także oznaczać konta wyróżniające. Są to konta, które właśnie pomagają innym użytkownikom w tym, aby zostali dostrzeżeni dzięki temu, że publikują na swoim profilu zdjęcia o danej tematyce. Takie konta obserwuje wiele osób ponieważ mogą stanowić one inspiracje do pomysłów. Każde takie konto ma swój unikatowy hashtag z którego też warto korzystać.