Wakacje z dziećmi

Jeżeli planujemy wyjazd na urlop z całą rodziną, to musimy zadbać o każdy szczegół podróży i pobytu. Wybierając południe Polski, najlepiej jechać w sezonie zimowym, bo jest tam wtedy najwięcej atrakcji dla maluchów. Przygotowanie musimy zacząć od znalezienia noclegu.

Jakie atrakcje są dla dzieci w górach?  

wczasy w górach z dziećmiDzieci uwielbiają śnieg, a szczególnie maluchy w wieku do dziesięciu lat. W górach, jak wiadomo jest mnóstwo wyciągów narciarskich, krzesełkowych, a nawet kolejek linowych. Widoki są przepiękne, a klimat korzystnie wpływa na nasze drogi oddechowe. Jeżeli wybieramy wczasy w górach z dziećmi, to najlepiej wynająć mały domek jednorodzinny, w którym wszyscy się pomieszczą i zostanie jeszcze sporo miejsca. Wszystkie domki są wykonane z drewna i urządzone w góralskim stylu, co jest bardzo ciekawe dla przyjezdnych gości. Większość z nich jest ogrzewana przez kominki na drewno, więc w zimie tworzy się wyjątkowo ciepły klimat. Jeżeli nasze dzieci lubią jeździć na nartach, sankach, lub snowboardzie, to dobrze jest znaleźć nocleg blisko wyciągu, bo są czynne od świtu do zmierzchu. W większości górskich kurortów, na każdym kroku mamy smaczne restauracje z pysznym, regionalnym jedzeniem, oraz mnóstwo górali na ulicach zachęcających turystów do zdjęcia z owczarkiem podhalańskim, lub przejażdżki dorożką. W zależności do jakiego miasta przyjedziemy, to będziemy mogli z dziećmi podziwiać skocznię narciarską. Aby wszystko zdążyć zwiedzić, najlepiej przyjechać tu przynajmniej na dwa tygodnie.

Góry, tak samo jak morze, mają swoje uroki. W lecie działają tu wyciągi krzesełkowe, a w zimie możemy korzystać z narciarskich. Jeżeli całą rodziną lubimy zimę, to góry są idealnym miejsce na urlop, a nasze pociechy z pewnością nie będą się nudziły ani chwili.