Czystszy samochód.

Na pewno zdarzyło się wam, że ktoś podsumował wasz samochód, pięknymi słowami „ale brudas” czy też „ale syf”. Lecz wy jak najbardziej zniesmaczeni, czy też urażeni nie macie ani chęci ani czasu by coś z tym zrobić. W tym wypadku naszym pupilkom na kółkach przychodzą z pomocą, firmy oferujące auto detailing.

polerowanie autaCo to jest i z czym to się je? Auto detailing jest to renowacja lakieru, czyszczenie całej karoserii i konserwowanie jej. Jak i zajmuje się odnową wnętrz samochodów. Sama renowacja lakieru jest najbardziej kusząca, gdyż efekty po takim zabiegu są oszałamiające i czasami ciężko uwierzyć, że samochód miał taki kolor. Na początku zakład oczyszcza Twój samochód, rożnymi chemicznymi środkami, wodą pod ciśnieniem czy też przy pomocy glinki samochodowej. Następnie wykonywanie jest polerowanie lakieru. Zazwyczaj samochód wjeżdża na specjalną plandekę przemieszczającą go wzdłuż maszyny polerującej, lecz czasami na żądanie klienta wykonywane jest polerowanie ręczne. Na samym końcu wykonywana jest konserwacja i naprawa tapicerek samochodowych, w celu utrzymania efektu przez kilka wiosen, w tym celu używa się różnych wosków konserwujących. Jak wspomniałem renowacja lakieru jest najbardziej kusząca, gdyż większość wie, że ponowne lakierowanie samochodów, u wykwalifikowanego lakiernika kosztuje krocie, a tu nie zapłacimy aż tak wygórowanych cen. Jeśli ktoś zaniedbał również wnętrze samochodu, to również nie jest to problem.

Auto detailing obejmuje czyszczenie, i pranie tapicerek, odnowa i likwidowanie nieprzyjemnych zapachów z podsufitki (bardzo częste w samochodach palaczy). Jak i odnowa materiały znajdującego się w bagażniku. Warto zauważyć, że zabiegi wykonywane wewnątrz samochodu są dosyć proste, czego nie można powiedzieć o renowacji lakieru. Gdy nie podoba nam się wygląd np. błotnika, nie musimy przeprowadzać napraw na karoserii całego samochodu, tylko jednego wybranego elementu.