Dezynfekcja klimatyzacji samochodowej.

dezynfekcja klimatyzacji samochodowej

Posiadając własny samochód pamiętać musimy o wielu rzeczach z nim związanych. Powinniśmy pamiętać o zmianie opon po zimie z zimowych na letnie i vice versa. Należy pamiętać o regularnych wizytach w warsztatach samochodowych w celu wykrycia i naprawy potencjalnych usterek. Powinniśmy pamiętać również o częstym czyszczeniu i myciu samochodu, aby nasze podróżowanie w nim było bardziej przyjemne i miłe.

Jest jednak jedna rzez, o której często się zapomina, a która jest niezmiernie istotna. Chodzi mianowicie o dezynfekcję klimatyzacji samochodowej. Nie każdy wie bowiem, że nieczyszczona klimatyzacja samochodowa jest idealnym miejscem, w który roi się od wszelkiego rodzaju grzybów, pleśni, bakterii i innych groźnych zarazków. Pozbywając się wszystkich tego typu drobnoustrojów sprawiamy, że przebywanie w samochodzie jest nieporównywalnie zdrowsze i nie wpływa niekorzystnie na nas. Dezynfekcję klimatyzacji samochodowej możemy dokonać na wiele sposobów. Najskuteczniejszym jednak jest użycie generatorów ozonu. Ozonatory pozwalają pozbyć się niechcianych gości z naszej klimatyzacji samochodowej w stu procentach, pozostawiając miły i czysty zapach. Istnieją dwa sposoby na przeprowadzanie tego typu zabiegu. Pierwszy polega na minimalnym uchyleniu jednej z szyb i wsunięciu przez nią cienkiej, silikonowej rurki podłączonej do generatora ozonu, uruchomieniu ozonatora i włączeniu klimatyzacji na najniższy poziom. Innym sposobem jest umieszczenie silikonowej rurki ozonatora bezpośrednio w klimatyzacji.

Oba sposoby są równie skuteczne i zapewniają świetne rezultaty. Aby cieszyć się czystym i świeżym powietrzem w samochodzie, dezynfekcja klimatyzacji samochodowej za pomocą ozonatora powinna byc powtarzana raz, czy dwa razy do roku.