Tanie w zakupie i niezawodne w eksploatacji

polerowanie autaW ostatnich latach można zaobserwować znaczny wzrost sprzedaży samochodów używanych, wyprodukowanych w latach 90 a nawet wcześniej. Co stoi za tak dużą popularnością niezbyt młodych modeli?

Współczesne auta, pomimo wyszukanego designu, doskonałych osiągów i wysokiego poziomu wyposażenia, tak naprawdę są cieniem prawdziwej motoryzacji. Użytkownicy uskarżają się na niską żywotność podzespołów, jak również samych jednostek napędowych. Co jest powodem tak znacznego spadku jakości? Oczywiście pieniądze – wielkie koncerny motoryzacyjne zgodnie stwierdziły, że części zamienne i serwis to lwia część ich dochodu, dlaczego zatem nie zacząć czerpać większych zysków z tego obszaru?

Niska trwałość i wysoki stopień awaryjności sprawiły, że wielu kierowców woli nabyć używany samochód, który po kilku zabiegach blacharskich i mechanicznych będzie prezentował się niemal jak nowy. Silniki starszej generacji nie są przeładowane elektroniką, zatem doprowadzenie ich do doskonałej formy nie wymaga fachowej wiedzy informatycznej, wystarczą podstawy mechaniki i praktyka. Renowacja lakieru to już zadanie dla fachowca. O ile polerowanie auta warszawa nie wydaje się trudną czynnością, to bez odpowiedniego doświadczenia łatwo jest uszkodzić powłokę lakierniczą. Sprawa dodatkowo się komplikuje w momencie, gdy nasz nowy nabytek wykazuje obecność ognisk korozji. Problem ten dotyczy właściwie wszystkich starszych samochodów, których nadwozie nie zostało ocynkowane.

Walka z korozją bywa trudna i czasami wymaga użycia radykalnych środków, takich jak wspawanie nowych elementów. W związku z tym polerowanie lakieru i prace blacharskie należy powierzyć wykwalifikowanemu fachowcowi.