Wymiana świec w samochodzie

Wiele osób wymianę świec zapłonowych w samochodzie zleca specjalistą. Jednak czynność ta nie jest tak naprawdę zbyt skomplikowana i wykonać ją powinien umieć każdy kierowca. Przyda się tutaj tester świec żarowych, ale nie tylko. Oczywiście niezbędne będą narzędzia samochodowe.

tester świec żarowychNa początku warto się oczywiście upewnić czy świece są zużyte i czy tak naprawdę trzeba je wymieniać. Wymianę świec powinno się wykonywać na chłodnym silniku. Nie należy więc robić tego po dłuższym czasie użytkowania samochodu. Zostawmy samochód na dwie lub trzy godziny i później przystąpmy do wymiany. Oczywiście wcześniej należy udać się do sklepu z częściami motoryzacyjnymi i kupić odpowiednie świece.
Aby się nie pomylić należy wziąć do sklepu w tym celu instrukcję obsługi pojazdu. Przyda nam się ona także, aby zlokalizować miejsce umieszczenia świec w silniku naszego samochodu. Do wymiany świec przyda nam się także odpowiedni klucz nasadowy lub klucz dynamometryczny. Wyciąganie świec żarowych wbrew pozorom nie jest łatwą czynnością. Warto wiedzieć o tym, że jeśli nieodpowiednio je chwycimy lub gdy będzie ona zapieczona to wówczas możemy urwać część świecy i później będziemy mieć problem.
Trzeba to zatem robić delikatnie. Warto także zajrzeć do instrukcji obsługi naszego samochodu. W każdym pojeździe świecie podłącza się inaczej. W instrukcji pojazdu powinniśmy także odnaleźć kolejność podłączenia kabli do świec. Po odkręceniu starych świec zorientujemy się, że jest tyle samo kabli co świec. Należy więc odpowiednio podłączyć kable do nowych świec. Na świecach znajdują się także tak zwane czapeczki. Należy je ściągnąć. Trzeba także usunąć z okolicy świec wszystkie nieczystości, aby nie powodowały trudności w pracy silnika. Warto pamiętać także, aby zmieniać świece pojedynczo, czyli rozłączamy jedną świecę i zakładamy nową.

W innym przypadku kable mogą nam się pomylić, a to może zaszkodzić silnikowi naszego samochodu. Świece przykręcamy palcami, a dokręcamy kluczem. Tak żeby później nie mieć problemu z ponownym ich wykręceniem.