Wysyłkowa naprawa turbiny

naprawa turbinNiespodziewana awaria samochodu może nieprzyjemnie zaskoczyć każdego. Samochód niestety nie jest niezniszczalny, zwłaszcza w obecnych czasach, gdy wszystko produkuje się bardziej na ilość, niż z naciskiem na jakość. W przypadku niektórych awarii wystarczy jednak mieć odpowiednie podejście do problemu i odrobinę wiedzy, aby uniknąć konieczności wydania ogromnych środków pieniężnych na naprawę.
Pewien mieszkaniec Trójmiasta zakupił używany, ośmioletni samochód z silnikiem wysokoprężnym. Nowy właściciel wybrał taki model, albowiem liczył na spore oszczędności w temacie spalania.
Niestety, już po miesiącu od zakupu widać było, że poprzedni właściciel zataił prawdziwy stan auta, w którym zaczęła szwankować turbosprężarka, Nowy właściciel sprawdził, że turbiny nowe do tego akurat modelu są dostępne w wielu punktach, ale ich cena jest bardzo wysoka. Co prawda, zawsze uważał, że lepiej kupić nową część, albowiem wtedy ma się pewność, że będzie ona pracowała długo, ale w tym przypadku suma była poza zasięgiem jego możliwości finansowych.
Dlatego też właściciel samochodu skierował się do profesjonalnej firmy, w której realizowana była naprawa turbin. Ponieważ sam znał się nieco na samochodach, bez trudu odłączył i wymontował turbosprężarkę ze swojego auta i przyniósł ją do warsztatu. Na miejscu mniej więcej oszacowano koszty jej regeneracji, a cena była naprawdę interesująca. Okazało się bowiem, że regeneracja turbin może kosztować nawet sześć razy mniej od ceny nowej części, a przywrócenie jej nowego życia sprawi, że będzie ona jeszcze długo pracować. Właściciela dodatkowo przekonało to, że naprawa turbin realizowana była z dwuletnią gwarancją, co dawało pewność na jej właściwe wykonanie.

Regeneracja turbin w tej firmie odbywała się dość szybko, a urządzenie było wyposażane w nowe części, montowane w zamian tych, które się zużyły. Po wykonanej regeneracji, urządzenie było testowane na trzech różnych stanowiskach kontrolnych, dzięki czemu można było dokładnie sprawdzić, czy zregenerowane urządzenie odzyskało pełnię sprawności.
Pozostało jedynie odebrać część i samodzielnie ją zamontować w samochodzie, ciesząc się ze sporych oszczędności.