Znaleźć dobry serwis…

Zadanie trudne. Co prawda wybór tego typu obiektów jest duży, jednak jakość oferowanych usług często zatrważa. Jesteśmy wściekli, czerwoni i chcemy przekląć na głos w momencie, gdy słyszymy starą przyśpiewkę pokroju ,, samochód będzie do odbioru za miesiąc ”.

częściCzy oni nie zdają sobie sprawy z tego, jaki to szmat czasu? Jak zmienia się życie posiadacza samochodu przez taki krótki zdawałoby się okres roku? To przestawienie myślenia o półpełny kąt a dla niektórych po prostu niewyobrażalna strata. A wszystko tylko dlatego, bo standardowo ,,nie wiadomo, co poszło nie tak”.

Znalezienie dobrego serwisu to zatem problem, którym zajmiemy się dzisiaj. Serwis Subaru czy też innego samochodu, nie jeżdżącego po naszych drogach tylko w egzemplarzach z ubiegłego wieku jest dla nas jedynym miejscem w promieniu kilkuset kilometrów. Samochody te, może mają swoich zwolenników, jednak ich wszystkie atuty tracą na znaczeniu w momencie, gdy potrzebujemy znaleźć części do Subaru czy też po prostu dokonać prostej z pozoru naprawy. Dlaczego?

W Polsce w wielu miejscach nie mamy przystosowanych do tego typu zadań serwisów. Opieramy się na mechanikach, którzy najczęściej dokonują naprawy na zasadzie ,,złotego strzału”. Co to oznacza? Słysząc naszą opinię, grzebiąc w samochodzie zauważają pierwszą wadę, po czym z pełnym przekonaniem zaprzestają badań i naprawiają akurat tę usterkę. Problem rozwiązany? Jeśli nie – mamy szczęście, bo zarobek będzie jeszcze większy a przecież tylko pieniądze się w tym wypadku liczą.

Między innymi z tych powodów, warto często zastanowić się nad tym, czy aby na pewno samochód z innego regionu świata to dobry pomysł. Często jego wygląd i cena są zachęcające, ale z czasem jest już tylko gorzej…