Wędka do połowu w rzekach

 

Prawdziwy mężczyzna musi mieć jakąś pasję, która sprawi że nie będzie jedynie siedział przed telewizorem. Bez wątpienia jedną  z takich pasji, które są bardziej popularne jest wędkarstwo. Niektóre osoby poświęcają tej pasji prawie każdą wolną chwilę. Nie da się jednak ukryć, że do odpowiedniego wędkowania konieczne jest posiadanie wysokiej jakości sprzętu.

Niezawodne wędki do feedera

wędka feeder na rzekęNajgorsze co może przytrafić się wędkarzowi podczas połowów to strata ryby życia przez nieodpowiedni sprzęt. Trzeba przyznać, że w takim momencie nawet najbardziej cierpliwy wędkarz może się mocno zirytować. Rozwiązanie jest proste. Należy zainwestować w takie wędki, które nie zawiodą w najmniej oczekiwanym momencie. Jedną z wędek, o które ostatnimi czasy pyta coraz więcej osób jest wędka feeder na rzekę. Do niedawna łowienie tą metodą na rzekach było raczej mało popularne. Stosowano częściej klasyczne łowienie gruntowe. Od jakiegoś czasu wędkarstwo feederowe zaczęto z powodzeniem uprawiać również na rzekach i efekty są bardzo dobre. Wybierając wędkę do łowienia ryb tą metodą w rzekach należy zwracać szczególną uwagę na ciężar wyrzutu. Z racji tego, że na rzekach mamy do czynienia z nurtem to konieczne jest korzystanie z podajników o większej wadze. W związku z tym automatycznie musimy posiadać wędkę, która pozwoli na miotanie takimi podajnikami.

W wędkarstwie feederowym chodzi o to, że podczas wędkowania patrzy się na szczytówkę, która alarmuje nas o braniach. W związku z tym należy wybierać takie wędki, które mają wymienne szczytówki. Dzięki temu będziemy mogli wędkować na miękkich szczytówkach na rzece spokojnej, a gdy nurt będzie mocniejszy to będzie można założyć szczytówkę twardszą, która pozwoli nam wyeliminować niepotwierdzone brania.