Wizyta z dzieckiem u dietetyka

Zawsze starałam się dbać o dietę swoich dzieciaków, ale nie zawsze byłam w stanie upilnować Marcina. Zawsze ciągnęło go do słodyczy i zjadał ich zdecydowanie za dużo. W końcu doszło do tego, że drastycznie przybrał na wadze i musiałam działać w tej sprawie.

Dziecko otrzymało dopasowaną dietę

dietetyk dla dzieci bydgoszczMarcina nie mogłam upilnować i ciągle jadał słodycze a nie miałam pojęcia skąd je brał. Potrzebny był mi jakiś dobry dietetyk dla dzieci bydgoszcz, aby zajął się moim synem. Bałam się, że jak tak dalej pójdzie to nie wstanie z łóżka. Namiar na dietetyka dała mi koleżanka z pracy, która kilka lat wcześniej miała podobne problemy ze swoimi dzieciakami i ten dietetyk jej pomógł. Zapisałam więc Marcina na wizytę a długo nie musiałam czekać na wolny termin. Pojechałam razem z nim, bo był jeszcze za mały, by samodzielnie takie sprawy załatwiać. Dietetyk od razu zauważył problem i z wywiadu dowiedział się, że problemem są tylko słodycze jedzone w nadmiarze. Dietetyk rozmawiał z moim synem i widziałam, że daje to spore efekty, ponieważ syn zaczął pojmować jakie zagrożenie za sobą niesie jedzenie słodyczy w tak ogromnych ilościach. Dostałam od niego nawet rozpiskę produktów, które powinien jeść syn. Plan jedzenia był idealnie dopasowany do potrzeb dziecka w tym wieku i z taką aktywnością fizyczną. Posiłki samodzielnie można przygotowywać i nie należą one do skomplikowanych. Wyszłam od tego dietetyka zadowolona. Widziałam, że mój syn przejął się swoim stanem i powiedział, że nie chce się zmienić.

Dzięki zastosowanej diecie Marcin zaczął tracić na wadze. Słodyczy wcale nie jadał chociaż czasami było mu ciężko. Dostawał wtedy owoce i z czasem się przyzwyczaił. Jak schudnie do prawidłowej wagi to będzie mógł zjeść coś słodkiego raz na jakiś czas.