Wspinaczka skalna od podstaw

Sporty ekstremalne zyskują coraz większą popularność. Jeszcze kilka lat temu były uważane za niepotrzebne narażanie życia, a dzisiaj coraz większa liczba osób decyduje się na rozpoczęcie przygody ze sportami ekstremalnymi. Już nie ważne czy jest to chęć poczucia adrenaliny, czy tymi ludźmi kieruje moda. Ważne jest to, aby wszystko robić w profesjonalny sposób, aby ograniczyć niepotrzebne ryzyko.

Jak wyglądają kursy wspinaczkowe?

kurs wspinaczki skalnejSporty ekstremalne mają to do siebie, że raczej nie możemy zacząć przygody z nimi bez wcześniejszego przygotowania pod okiem doświadczonych osób, które przekażą nam chociaż podstawowe zasady, które obowiązują w danym sporcie. Doskonałym przykładem jest wspinaczka skalna. Nie wyobrażam sobie, aby ktoś zaczął wspinać się po skałkach, bez odbycia specjalnego kursu. Kurs wspinaczki skalnej to szkolenie przeprowadzane przez wysokiej klasy specjalistów, którzy posiadają wieloletnie doświadczenia na skałkach, a także w przekazywaniu wiedzy kursantom. Cały kurs trwa od kilku do kilkunastu dni. Szkolenie jest bardzo intensywne. Taki kurs możemy podzielić na dwa etapy. Pierwszym z nich jest część teoretyczna, na której uczymy się różnych technik i obsługi sprzętu. Drugim etapem kursu jest część podczas której zaczynamy się wspinać. Bogatsi o wiedzę teoretyczną przekazaną przez instruktorów możemy stawiać w bezpieczny sposób swoje pierwsze kroki na ściankach.

Decydując się na taki kurs powinniśmy się dobrze zastanowić jaki ośrodek szkoleniowy wybrać. Czasami lepiej jest trochę poczekać i zapłacić troszeczkę więcej, ale odbyć szkolenie w możliwie najlepszym ośrodku. Tylko pod okiem najlepszych instruktorów jesteśmy wstanie w tak krótki czasie pojąć wszystkie zasady wspinaczki, co pozwoli nam wspinać się w bezpieczny sposób.