Wygodne łóżka do masażu

Zakupienie łóżka do masażu wydaje się sprawą dość prostą. Jednak okazuje się, że dobranie idealnego sprzętu do pracy to nie lada wyzwanie. Wszystkie parametry sprzętu powinny być idealnie dopasowane do rodzaju wykonywanych zabiegów oraz do osoby, która na danym stole pracuje.

Jak wybierać łóżko do masażu?

łóżko do masażu producentPierwszą decyzją jaką należy podjąć to zdecydowanie czy stół do masażu ma być składany czy stacjonarny. Ten wybór zależy od tego czy masażysta pracuje mobilnie czy posiada stałe miejsce pracy. W zależności od wykonywanego rodzaju masażu stoły wyposażone są w dodatkowe elementy. Tutaj warto zastanowić się, które wyposażenie będzie potrzebne nam do pracy, a które jest zbędne. Trzecia sprawa to maksymalne dopasowanie wymiarów stołu do masażysty. Warto przede wszystkim zwrócić uwagę na regulację wysokości stołu. Stół musi zapewniać wygodę nie tylko pacjentowi, ale przede wszystkim osobie, która przy nim pracuje. Nie powinien znajdować się ani za wysoko ani za nisko. Inaczej masażysta nie będzie mógł pracować efektywnie i komfortowo. Dopiero po dopasowaniu stołu do naszej postury, możemy skupić się na wygodzie pacjenta. Blat powinien być na tyle szeroki aby nawet osoby o większej posturze mogły wygodnie ułożyć się na stole. Oprócz tego ważna jest pianka, którą wyłożony jest stół. Musi być ona miękka i dość gruba. Wtedy osoba masowana nie odczuwa dyskomfortu związanego z leżeniem na twardym podłożu. Łóżko do masażu producent – oferuje dwa rodzaje stelaży łóżka. Aluminiowe lub drewniane.

Chociaż w tym wypadku wybór stelaża zależy jedynie od estetyki jaka bardziej odpowiada masażyście. Oba rodzaje stelaży są stabilne i wytrzymałe. Przed samym zakupem warto zwrócić uwagę na możliwość doposażenia stołu w jeszcze inne potrzebne elementy.