Wygodny ogrzewacz przepływowy

Podczas projektowania zakładu chcieliśmy zapewnić dopływ ciepłej wody do łaźni pracowniczych, aczkolwiek okazało się to niemożliwe. Zakład miał bowiem własny obieg wodny, a podłączenie się do miejskiego ciągu ciepłowniczego nie wchodziło w grę. Montaż standardowych pieców do ogrzewania wody nie był również dla nas szczególnie atrakcyjną możliwością.

Energooszczędne ogrzewacze do wody

wydajny ogrzewacz elektryczny przepływowyPiece do ogrzewania wody są bowiem zdecydowanie za bardzo energożerne jak na nasze standardy, i zajmują zbyt dużo miejsca, jak na częstotliwość ich użycia, dlatego nie były przez nas w ogóle brane pod uwagę. Bardzo dobrym urządzeniem wydał się nam natomiast wydajny ogrzewacz elektryczny przepływowy, jaki dość często jest używany w prywatnych domach i mieszkaniach. Jest to niewielkie urządzenie, montowane bezpośrednio przed zaworem, które ogrzewa wodę przepływającą przez komorę grzałki błyskawicznie, a tym samym zapewnia źródło ciepłej wody do kranu, do którego jest podłączone. W przeciwieństwie do zwykłego pieca, jednak, nie jest tak energożerne, i zajmuje bardzo niewiele przestrzeni, nieporównywalnie mniej niż elektryczny piec do wody. Może być więc swobodnie zainstalowane w każdym miejscu, nawet w najbardziej ciasnej łazience. Do łaźni pracowniczej owe urządzenia nadają się więc idealnie, zwłaszcza że wymagają jedynie zamontowania na rurze dostarczającej wodę do kranu.

Ogrzewacze działają wyłącznie w momencie w którym odkręcana jest woda w zaworze, na którym są zamontowane, więc nie zużywają energii niemal w ogóle jeśli nie korzysta się z ujęcia. Poprzez samo zamontowanie takich ogrzewaczy można z łatwością zminimalizować koszty energii elektrycznej, a w wielu domach również zwolnić przestrzeń zajmowaną przez duży i bardzo niewygodny w użyciu bojler.