Wymiana obcej waluty, czyli dolara

Dolar stał się najbardziej rozpoznawalną walutą na świecie. Jest to waluta, która występuje w największej liczbie krajów. Żadna inna nie jest równie popularna co dolar. Dolary możemy znaleźć w Kanadzie – dolary kanadyjskie, również w Egipcie – dolary egipskie itd. Najbardziej jednak rozpoznawalnym dolarem na całym świecie i cenionym i większości krajów jest dolar amerykański. 

Kursy wymiany dolarów 

wymiana dolaraDolar jest również jedną z najstarszych walut, używanych po dzień dzisiejszy. W dzisiejszych dniach, kurs kupna dolara amerykańskiego USD kształtuje się na poziomie 3,64, jeśli chodzi o kurs sprzedaży, wynosi on 3,67. Patrząc na wymianę dolara, znajdziemy zawsze kurs średni, który obecnie wynosi 3,65. Kurs dolara wahają się w zależności od danej godziny w ciągu dnia. Patrząc na wykres średniego kursu, można zauważyć pewne wahania. Największy spadek zaobserwować można rano w godzinach ok. 11. Jeśli chodzi o kurs waluty dolara na przestrzeni miesiąca października, największe notowania były w dniach od 7 do 10 października, w najwyższym punkcie osiągając poziom 3,80. Po tym czasie zauważamy spadek na przestrzeni od 13 do 26 października, osiągając w najgorszym momencie poziom nieco ponad 3,58. W dniach od 28 do 30 kurs znów skoczył, nawet do poziomu 3,66, w dniu 3 listopada nieco spadł do nieco poniżej 3,64 a później okazywał tendencję wzrostową. Wymiana dolara zatem powinna u nas zaczekać na odpowiedni moment. Jeżeli chcemy wymieniać większa sumę pieniędzy, warto przybliżyć sobie kursy dolara na przestrzeni np ostatniego roku czy też dwóch lat.

Przybliżając wam notowania dolara z danego dnia i ostatniego miesiąca, można wam pokazać, że kurs waluty np. dolara nie jest czymś w stałym w jednostce czasu. Wartości te zmieniają się nawet z minuty na minutę, ukazując swoją chwiejność. Można to porównać, do procesu w jakim pracuje także giełda. Warto zatem polecić się dobrej lektury w odpowiednim momencie.