Wynajem samochodów

Wynajem samochodów staje się coraz popularniejszy, zarówno w Polsce, jak i za granicą. Jest to wygodny sposób podróżowania w szczególności dla osób, które nie posiadają własnego auta, bądź nie mają co z nim zrobić w przypadku podróży – nie od dziś bowiem wiadomo, że miejsce parkingowe na przykład na lotnisku potrafi kosztować sporo pieniędzy. Rozwiązaniem na tę sytuację jest wynajęcie samochodu, którym możemy podróżować tak długo, jak chcemy – co oczywiście wcześniej należy zgłosić poprzez dokonanie rezerwacji. Poniżej kilka praktycznych porad, jak wynająć samochód.

Zarezerwuj samochód z wyprzedzeniem

Wydawać się to może rzeczą oczywistą, jednak nie raz przekonałem się, jak wiele osób czeka z zarezerwowaniem samochodu na ostatnią chwilę. Jest to duży błąd, gdyż po pierwsze – istnieje ryzyko, iż samochodu nie otrzymamy, po drugie – jeżeli już uda nam się go uzyskać, to może znacznie odbiegać od oczekiwanych przez nas standardów, a po trzecie – cena wynajmu jest znacznie wyższa, niż w przypadku rezerwacji zrobionej wcześniej.

Dokładnie czytaj regulamin wynajmowania samochodu

Zawsze, ale to zawsze, czytaj wszelkie dokumenty, które zgadzasz się podpisać. Pomijając oczywisty fakt, że możesz zostać oszukany, to w dokumencie warunków dotyczących wynajmu samochodu znajdują się wszystkie ważne informacje, między innymi czasu, w którym musisz zwrócić pojazd bez narażania się na dodatkowe koszty, ubezpieczenia, które są wliczone w samochód oraz inne informacje.

Wybieraj samochód o gabarytach, które potrzebujesz

W szczególności, jeżeli zależy Ci na niższej cenie. Większe samochody zawsze kosztują drożej, więc na samotną podróż nie warto rezerwować samochodu, który pomieścić może całą rodzinę. Ponadto, samochód taki więcej spali na trasie, co także przyczyni się do zwiększenia ponoszonych przez Ciebie kosztów.

Dowiedz się, jaka jest polityka firmy odnośnie zapełniania baku

Osoby po raz pierwszy wynajmujące samochód często zastanawiają się, czy samochód powinni oddać z pełnym bakiem. Zasada jest prostsza, niż mogłoby się wydawać. Jeżeli firma prowadzi politykę na zasadzie – dajemy ci pełen bak, oznacza to, że powinniśmy oddać samochód w takim samym stanie – a więc z pełnym bakiem.