Jak wybrać samochód do ślubu?

Powszechna jest opinia, że dzień ślubu to dzień szczególny, który wymaga wyjątkowej oprawy. Przygotowanie ceremonii zaślubin oraz przyjęcia weselnego jest czasochłonne i nieraz bardzo kosztowne. Przyszłe młode pary zastanawiają się, które wydatki są konieczne, a które można ograniczyć.

samochód do ślubuBez wątpienia jednak państwo młodzi muszą jakoś dostać się do kościoła i na salę weselną. Wybór odpowiedniego samochodu pozostaje zatem istotną kwestią, której nie można zignorować. Dostępne na rynku samochody do ślubu przyprawić mogą o zawrót głowy. Mnogość stylistyki, modeli i cen sprawia, iż narzeczeni zwykle są oszołomieni bogactwem możliwości i nie wiedzą, na co się zdecydować. Pamiętajmy jednak, że auto do ślubu powinno współgrać z wizerunkiem młodej pary oraz z kolorami i motywami przewodnimi całej uroczystości. Jeśli np. stylizacja państwa młodych utrzymana jest w klimatach retro, nie wypada jechać do ślubu nowoczesną, luksusową limuzyną, z kolei nowoczesne przyjęcie oraz awangardowe stroje ślubne nie będą dobrze komponować się z zabytkowym samochodem.
Auto na wesele należy dobrać nie tylko pod kątem stylistyki. Warto zwrócić uwagę na fakt, że zabytkowe samochody zwykle mają w środku mniej miejsca, niż komfortowe, nowoczesne auta. Jeśli zatem panna młoda wybrała rozłożystą, wielowarstwową suknię, dobrze jest przed wyborem modelu samochodu upewnić się, iż może ona swobodnie do niego wsiadać i z niego wysiadać. Przy wyborze pojazdu do ślubu należy również wziąć pod uwagę możliwe warunki atmosferyczne. Samochody z odkrytym dachem wyglądają efektownie, ale wiatr, deszcz i chłód mogą stanowić spory problem podczas przejazdu państwa młodych.

Wybór pojazdu, który w tym wyjątkowym dniu będzie środkiem transportu dla młodej pary, powinien zostać poprzedzony dogłębną analizą potrzeb i możliwości przyszłych małżonków. Jeśli samochód zostanie odpowiednio dobrany pod kątem stylistyki, komfortu i prezencji, z pewnością dobrze spełni swoją rolę.