Własny samochód inaczej.

Coraz więcej firm i osób prywatnych korzysta nie tylko ze swoich kupionych samochodów, ale także swoją flotę pojazdów uzupełnia poprzez wynajem samochodów. Jest to bardzo korzystne rozwiązanie z kilku powodów. Przede wszystkim nie musimy się martwić o przeglądy okresowe i serwis takiego pojazdu, gdyż to wszystko jest zagwarantowane w ramach usługi.

5952

Ponadto mamy do wyboru szeroką gamę pojazdów zaczynając od małych samochodów miejskich segmentu, a na dużych reprezentacyjnych limuzynach kończąc. W przypadku długoterminowego korzystania z takiej usługi, co określony w umowie okres możemy w ramach danego segmentu możemy zamieniać samochody. Wynajem samochodów jest, więc ciekawą a w wielu przypadkach tańszą alternatywą dla leasingu lub kredytu samochodowego, gdzie jesteśmy „uwiązani” do jednego samochodu. Jeśli chodzi o wypożyczanie samochodów przez osoby prywatne ma to z reguły miejsce w okresie wakacyjno – urlopowym. Zamiast pokonywać godzinami długie dystanse swoim samochodem, wielu ludzi wybiera przelot do celu podróży samolotem np. tanimi liniami lotniczymi, a po wylądowaniu wypożyczają na lotnisku samochód na czas pobytu. Takie rozwiązanie skraca czas podróży a także oszczędza nam nerwów i przykrych niespodzianek, jakie mogą na nas czyhać po drodze. Tak, więc tego typu usługi stały się realną konkurencją dla zakupu samochodu, a także zmieniają sposób podróżowania ludzi.

Oczywiście samochód prywatny, służbowy czy też wypożyczony musimy tankować, jednakże należy pamiętać, że w przypadku wypożyczenia samochodu przez firmę, należność za usługę wraz z paliwem mogą zostać wrzucone w koszty prowadzenia działalności.