Zakup mieszkań przez młodych ludzi

Młodzi ludzie, którzy po studiach wkraczają na rynek pracy rzadko kiedy zakładają od razu rodziny. Sytuacja jest taka, że najpierw trzeba zabezpieczyć się jako tako finansowo. Dopiero około trzydziestego roku życia absolwenci szkół wyższych decydują się na stabilizacje. Idealnie obrazuje to rynek nieruchomości i statystyki, jak chodzi o kredyty hipoteczne w bankach. 

Zakup mieszkania przed trzydziestką 

mieszkaniaTrzydziesty rok życia, jak pokazują statystyki, jest dla młodych osób momentem przełomowym zazwyczaj. Wtedy zakłada się zazwyczaj rodziny, kupuje mieszkania i stabilizuje swoją sytuację życiową. Na ten moment coraz więcej młodych decyduje się na nabycie własnego kąta. Jest to jednak dla nich spore wyzwanie, w dobie niepewnego rynku pracy. Zakup mieszkania wiąże się zazwyczaj bowiem z wzięciem kredytu praktycznie na połowe życia. Jest to zazwyczaj między dwadzieścia pięć do trzydziestu lat zadłużenia. Banki są jednak na tyle przyjazne, że coraz chętniej przyznaje pożyczki. Mieszkanie jest też dobrą inwestycją. W momencie bowiem kiedy pojawi się możliwość na przykład wybudowania domu, to takie mieszkanie można wynająć. Pieniądze z wynajmu opłacą wtedy kredyt, a to, co zostanie, stworzy pewną nadwyżkę w domowym budżecie. Jakie mieszkania wybierane są najczęściej? Dwu lub trzypokojowe z kuchnią lub aneksem kuchennym. Bardzo mało osób decyduje się na kawalerki. Pewnie ze względu na planowane powiększenie rodziny. Mieszkanie z małym dzieckiem w kawalerce byłoby trudne. 

Moment wejścia w odpowiedzialną dorosłość, kiedy to zakłada się rodziny, bardzo się w dwudziestym pierwszym wieku przesunęła. Teraz w około trzydziestym roku życia młodzi ludzie decydują się na założenie rodziny i zakup mieszkania. Zazwyczaj są to niewielkie apartamenty w nowym budownictwie.