Zaprojektowałem artystyczny pomnik na konkurs

Byłem projektantem bez papierów i przez to nie mogłem podpisywać własnym nazwiskiem swoich projektów. Pracowałem jednak dla jednej z największych firm, która świetnie mi płaciła i byłem zadowolony ze swojej sytuacji zawodowej. Nie potrzebowałem niczego więcej.

Konkurs na najlepszy pomnik artystyczny

artystyczne pomniki granitoweOstatnio w biuletynie natrafiłem na interesującą informację. Otóż organizowany był konkurs na pomnik, w którym wziąłem udział. Osoba, która zaprojektuje najlepszy pomnik miała wygrać sporą sumę pieniędzy a sponsor dodatkowo opłacał studia, które były zdalne. Temat mi pasował i się zapisałem na konkurs. Takie artystyczne pomniki granitowe już nie raz widziałem i miałem świadomość jak taki zaprojektować, by wyróżniał się spośród całej reszty. Nie miałem pojęcia ile osób zgłosiło się do tego konkursu, ale zamierzałem być najlepszy. Zanim zacząłem swój projekt to sprawdziłem w internecie wszelkie dostępne artystyczne pomniki, by mieć pogląd czego jest najwięcej. Nie miałem pojęcia dla kogo miał być taki pomnik i nawet mnie to nie interesowało do końca. Najważniejsza dla mnie była nagroda, którą zamierzałem wygrać. Nad projektem spędziłem mnóstwo czasu. Mogłem sobie na to pozwolić, bo miałem przestój w zleceniach. Projektowanie artystycznego pomnika miało dla mnie najważniejsze znaczenie. Swój projekt dostosowałem nawet do materiału, z jakiego miał być wykonany pomnik i byłem zdania, że wykonałem najlepszy projekt na pomnik z granitu. Liczyłem, że jury będzie tego samego zadania.

Po dwóch miesiącach ogłoszono wyniki konkursu. Na liście uczestników było kilkanaście osób i nie miałem pojęcia, że aż tak dużo ludzi wzięło w tym udział. Moje nazwisko znajdowało się na pierwszej pozycji co oznaczało, że mój projekt jednak był najlepszy.