Jak zastąpić piankę wygłuszającą?

Pianka akustyczna to dość ważna rzecz dla każdego, kto chce mieć świetną akustykę w pomieszczeniu. Kto potrzebują taką piankę, taką akustykę? Naukowcy lub muzycy. No dobra, ale po co tym pierwszym?

Alternatywy dla pianki wygłuszającej

pianka wygluszającaW takim wygłuszonym pomieszczeniach bada się głośność realną jakiegoś urządzenia, jakiejś maszyny, samochodu, głośników itd. Po za tym, Ci ludzie w takim miejscu mogą badać nawet jaki wpływ ma cisza na człowieka lub zwierzęta. Dalej właśnie pianka wygłuszająca czy też panele akustyczne są stosowane przez artystów, muzyków. Ci ludzie jeszcze częściej korzystają z tego. Czemu, właśnie po to, żeby ich muzyka była czysta. Jeżeli sala w której nagrywają nie była by wyposażona w panele akustyczne dźwięk miałby charakterystyczny pogłos, zwany po prostu echo. Mata akustyczna na podłodze również swoje zrobi, w końcu jest to mata wygłuszająca. A jak da się to zastąpić? Mata jest dość łatwa do zastąpienia, kiedy jako pianka akustyczna wykorzystuje się piankę z siedzeń itp. Jednak jeżeli chodzi o panel akustyczne jest jedna metoda, która może nie wygląda najlepiej, jednak działa bardzo dobrze. A są nimi wytłaczanki od jajek. Dokładnie tak. Wyglądają bardzo podobnie i o to chodzi. Jeżeli chcemy, żeby działało to jeszcze lepiej, to pianka akustyczna pod spód, a na to właśnie wytłaczanki. Zawsze jakaś oszczędność. Jednak jest to rozwiązanie raczej dla takich zespołów lub muzyków, których nawet nie stać na piankę wygłuszającą. Działa naprawdę dobrze.

Po za tym matę mało kto używa, częściej stosuje się po prostu na podłogę dywany, które odgrywają rolę maty bardzo dobrze niwelując większość niepożądanych drgań fali akustycznej, jakie tworzymy instrumentami.