Zastosowanie stali 1.4845

Obecnie bardzo wiele narzędzi i maszyn tworzy się ze stali. Jest to bardzo trwały materiał, który sprawdza się w wielu warunkach. Firmy, które mają go w sprzedaży wyróżniają dużo rodzajów, które różnią się od siebie właściwościami i zastosowaniem. W związku z tym należy zapoznać się ze wszystkimi, żeby wybrać najlepszy.

Czym wyróżnia się stal o numerze 1.4845

stal 1.4845Stal jest zarówno żaroodporna, jak i żarowytrzymała. Wyróżnia się między innymi rodzaj, który określany jest numerem 1.4845. Przede wszystkim ma on podwyższoną zawartość niklu. Wskazuje to oczywiście na wysoką wytrzymałość, a także na ciągliwość. Kolejną zaletą, jaką można wymienić jest odporność na wysokie temperatury, które mogą dochodzić nawet do 1050 stopni Celsjusza. Stal 1.4845 stosowana jest przede wszystkim na częściach, które pracują właśnie we wspomnianych już wysokich temperaturach. W związku z tym sprawdzi się na piecach, gdzie może być używana w formie haków, czy śrub. Nic nie stoi na przeszkodzie, by stosować ją również na urządzaniach, które mają kontakt z kwasami. Jest na tyle odporna, że w tym środowisku również nie powinno nic się jej stać. Oczywiście przed jej zakupieniem powinno sprawdzić się również jej właściwości. Przede wszystkim jest bardzo odporna na rozciąganie. Zazwyczaj określa się również granicę jej plastyczności. Wielu producentów podaje również jej twardość i przewodność cieplną. Jeśli nie jest się pewnym, jaki rodzaj stali wybrać, zawsze można poprosić o pomoc doświadczoną osobę, która powinna pomóc w podjęciu dobrej decyzji.

Wybierając konkretny rodzaj stali, należy przede wszystkim sprawdzić jego właściwości. Dzięki temu będzie miało się pewność, że wszystko będzie dobrze działać. Co więcej, nic nie stoi na przeszkodzie, by porozmawiać również z producentem i sięgnąć po jego opinię.