Zatrudnianie Scrum Developera

Scrum Developer – tego właśnie potrzebujemy w naszej firmie. Wraz ze znajomym od paru lat prowadziliśmy własną agencję pracy, w której realizowaliśmy niezliczone projekty z zakresu tworzenia stron internetowych oraz projektowania aplikacji dla klientów. Jednak wiedzieliśmy, że trzeba się rozwijać i wdrażać nowoczesne rozwiązania głównie po to, aby projekty prowadzić jeszcze sprawniej, co wpłynie tylko na naszą korzyść.

Korzyści ze Scrum Developera

Professional Scrum Developer

Stwierdziliśmy, że z racji tego, że nie mamy specjalnie doświadczenia ze Scrum i Agile, to skontaktujemy się z agencją pośrednictwa pracy, aby znaleźć odpowidnią osobę na takie stanowisko. Professional Scrum Developer wiedzieliśmy, że będzie chciał wyższej pensji, niż standardowa osoba zatrudniona do zarządzania projektami, jednak byliśmy gotowi na taki koszt i wiedzielismy, że on nam się tylko zwróci w postaci projektów, które od tej pory będą prowadzone o wiele lepiej. Professional Scrum Developer jak tylko został znaleziony przez agencję pośrednictwa pracy, to od razu przyszedł do firmy i zainteresował się technologiami oraz sprzętem, na jakim pracujemy. To jednak nie miało dużego znaczenia, gdyż i tak musieliśmy utworzyć nowe stanowisko pracy i wiedzielismy, że trzeba jeszcze w tym obszarze ponieść koszty. Professional Scrum Developer sprawdzał się świetnie i faktycznie był chwalony przez każdego współpracownika. Wszystkim pomagał i co najważniejsze każdy zaczął rozumieć powoli, co to jest ten Scrum i Agile i jak działa.

Codzienna praca z osobą na stanowisku Professional Scrum Developera jest dużym wyzwaniem dla każdego pracownika, który będzie miał styczność z zupełnie nowymi rzeczami. Z czymś, co może było mu obce do tej pory, jednak z czasem każdy może się nauczyć Scrum i Agile.