Zatrudnienie poleconego księgowego

Już od dłuższego czasu planowałem zatrudnić księgowego do swojej firmy, ponieważ potrzebowałem jakiejś osoby z doświadczeniem. Póki co sam zajmowałem się sprawami księgowymi, jednak coraz częściej brakowało mi na to czasu. Musiałem w końcu wziąć się za szukanie takiej osoby, by nie narastały mi zaległości.

Współpraca z doświadczonym księgowym

księgowy w LublinieNie znałem nikogo ze środowiska i nie miałem pojęcia kogo zatrudnić. Nie chciałem zatrudniać osoby bez polecenia, bo nie miałem czasu na żadne okresy próbne. Postanowiłem więc popytać kontrahentów z nadzieją, że ktoś poleci mi jakiegoś dobrego i doświadczonego księgowego. Biuro dla nowego pracownika już przygotowałem i musiałem tylko kogoś zatrudnić. Jeden z moich stałych kontrahentów polecił mi swojego zięcia. Był to ponoć najlepszy księgowy w Lublinie, który rozglądał się za nową pracą. Wziąłem do niego namiary i skontaktowałem się zaraz jak wróciłem do biura. Umówiliśmy się na spotkanie już następnego dnia. Wiedza tego księgowego była dość  obszerna i nie zaskoczyłem go żadnym pytaniem. Wręcz przeciwnie, to on wiedział o wiele więcej ode mnie co zdecydowanie mi zaimponowało. Zaoferowana przeze mnie pensja miesięczna dla księgowego była dość wysoka i człowiek ten zgodził się dla mnie pracować. Przekazałem mu dokładnie wszystkie obowiązki a w pracy pojawił się już następnego dnia. Pracował bardzo dobrze i od samego początku byłem z niego zadowolony. Takiej właśnie osoby potrzebowałem, bo mogłem zająć się innymi sprawami.

Z uwagi na więcej czasu udało mi się nawiązać współpracę z kontrahentami, z którymi wcześniej nie miałem czasu się spotkać. Były to zdecydowanie korzystne dla mnie warunki a księgowy nawet mi pomagał jak rozliczać pewne usługi, żeby było dla mnie jeszcze korzystniej.