Zawiesia do przenoszenia ładunków szklanych i delikatnych

W urządzeniach dźwignicowych korzysta się z różnych elementów dodatkowych, które zapewniają bezpieczną pracę. Do takich elementów należą z pewnością zawiesia pasowe, które są jednym z podstawowych rodzajów zawiesi. Zawiesia te posiadają cechy, dzięki którym mogą być stosowane do podnoszenia oraz przenoszenia różnych ładunków – nieraz bardzo ciężkich.

Zawiesia wykonane z taniej tkaniny poliestrowej

zawiesia pasoweAby zawiesia pasowe były trwałe i mogły być użytkowane przez długie lata, trzeba wiedzieć, jak się z nimi obchodzić i jak należy je dobrze eksploatować. Zalety zawiesi pasowych w dużej mierze zależą od tego, z jakiego materiału zostały one wykonane. Materiałem, który jest stosowany do produkcji zawiesi pasowych są np. tkaniny poliestrowe. Ich cechą jest to, że są miękkie. Oznacza to, że nie będą rysować powierzchni w czasie dźwigania i przenoszenia ładunków. Takie zawiesia pasowe na pewno nie doprowadzą do uszkodzenia delikatnych powierzchni. Dlatego wiele przedsiębiorstw decyduje się na stosowanie właśnie takich rozwiązań. Zawiesia wykonane z tkaniny poliestrowej służą idealnie do przenoszenia ładunków szklanych. Można też nimi przenosić ładunki malowane delikatnymi farbami, które w trakcie przenoszenia mogłyby ulec zdrapaniu. Dzięki zawiesiom pasowym można dość łatwo opasać cięgnem dany ładunek. Jego wielkość nie ma tu większego znaczenia, bo na rynku można zakupić zawiesia pasowe o różnej długości.

Zawiesia służą albo do opasania albo obwiązania danego ładunku. Cechą charakterystyczną zawiesi z tkanin poliestrowych jest to, że są bardzo lekkie. To jednak nie oznacza, że takie zawiesia nie są mocne. Przeciwnie – są to elementy niezwykle wytrzymałe, którymi można podnosić nawet duże ładunki. Tkanina poliestrowa nie jest drogim materiałem, dlatego takie zawiesia są najtańsze na rynku.