Zdrowa i ograniczna żywność w sprzedaży

Obecna w ostatnich latach moda na zdrowy tryb życia oraz żywienia wymusiła powstanie coraz to nowych punktów, w których sprzedawana jest zdrowa żywność. Dostępna jest ona zarówno w sieci jak i marketach oraz punktach stacjonarnych. Oferują one szeroki przekrój produktów z których skorzystają ludzie dbający o swoje zdrowie i samopoczucie.

Żywność organiczna i jej sprzedawane w sklepach rodzaje

organiczna żywność bezglutenowaPoszukując zdrowej żywności często znajdziemy na przykład kaszę BIO. Są one produkowane z ekologicznych rodzajów zbóż takich jak np. amarantus. Organiczna żywność bezglutenowa, to też makarony czy różnego rodzaju ryż, płatki czy otręby. Wśród produktów nabiałowych, również znajdziemy organiczne produkty. Często możemy spotkać olej kokosowy lub mleko orkiszowe naturalne. Ekologiczne i naturalne napoje nie zawierają glutenu, laktozy czy mleka, więc mogą spożywać je osoby z nietolerancją i nadwrażliwością na te składniki pożywienia. Częstym wyborem osób szukających zdrowych produktów są oliwy i oleje. Popularne są między innymi olej ryżowy czy oliwa z oliwek. Mają one bardzo dużo drogocennych kwasów omega-3 oraz omega-6, niezbędnych do prawidłowej pracy całego organizmu. Oleje ryżowe, możemy używać zarówno do smażenia jak i do stosowania przy przyrządzaniu sałatek na zimno. Szczególnie godny uwagi jest olej lniany, mający bardzo dużo kwasów omega-3.

Kupując zdrowe produkty, nie możemy zapominać o pieczywie. W punktach z ekologiczną żywnością znajdziemy np. chleb, którego składnikiem jest kasza gryczana lub jaglana oraz siemię lniane. Chleb taki zawiera wiele składników odżywczych, minerałów oraz witamin, w porównaniu do zwykłego pieczywa często pozbawionego w procesie produkcji, wszelkich wartości odżywczych i dobroczynnych składników.