Zdrowy olej z ostropestu plamistego

Wiele z roślin jakie na co dzień mijamy chociażby chodząc na spacery z psem znane są ludziom od wieków. Wiele z nich ma również działanie prozdrowotne. Niestety wiele roślin jakie widujemy uznajemy za nieużyteczne chwasty. Co nie jest wcale prawdą.

Na co stosować ostropest plamisty?

oleje z ostropestuJedną z takich roślin jest między innymi ostropest plamisty. Ziele to wykorzystywane jest przez ludzi już od czasów starożytnych. Choć w świadomości wielu uznawany jest za chwast uprawia się go niemal na całym świecie. Ostropest ma ciekawe fioletowe kwiaty i mocno wycięte liście. Pozyskuje się z niego olej, który ma szereg różnych zastosowań. Między innymi wspomaga pracę wątroby, obniża poziom cukru oraz cholesterolu. Wykazuje również działanie przeciwzapalne dzięki czemu stosowany jest na różnego rodzaju podrażnienia skórne. Ostropest polecany jest również osobom z chorobą alkoholową, gdyż regeneruje wątrobę. Gdzie można zakupić oleje z ostropestu? Produkty te dostępne są w wielu sklepach stacjonarnych oraz internetowych. Olej z ostropestu ma w sobie wiele witamin między innymi E, K oraz C. Ma również w swoim składzie garbniki, białka i cukry. Regularne stosowanie pomaga w prawidłowej pracy wielu narządów przez co nasz organizm się lepiej oczyszcza. Produkty z ostropestu plamistego są powszechnie stosowane jako suplementy diety. Ostropest wspomaga pracę wątroby i nerek oraz ma działanie detoksykacyjne. Roślina ta wykazuje również działanie antynowotworowe i zwalcza wolne rodniki. Osoby które cierpią na atopowe zapalenie skóry chętnie sięgają po olejek z ostropestu, który odkaża, łagodzi i regeneruje skórę.

Ostropest to lecznicze zioło stosowane na wiele różnych schorzeń. Jednak przed rozpoczęciem przyjmowania ostropestu należy skonsultować się z farmaceutą lub zapytać aptekarza czy możemy bezpiecznie stosować dany preparat. Jeśli przyjmujemy leki każdy preparat ziołowy może wejść w interakcję, co może przynieść niepożądane skutki.